Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
Τσίπρας: Λουδοβίκια γελοιογραφία...

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 17, 2016 12:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Τσίπρας: Λουδοβίκια γελοιογραφία... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Τσίπρας: Λουδοβίκια γελοιογραφία…


Το μακάβριο γέλιο της
αναισθησίας. Ο ηδονισμός
του δήμιου…


Το Συνέδριο των «αριστερών» ανδρεικέλων αποτέλεσε την επίσημη και αλαζονικά τελετουργική κηδεία της Πολιτικής και της Οργάνωσης!!!

Οι πολιτικές ιδέες και οι οργανωτικές λειτουργίες υπέστησαν την ολοκληρωτική και χυδαία γελοιοποίησή τους: Γελοιοποίηση χωρίς ιστορικό προηγούμενο…

Η ανυπαρξία πολιτικών ιδεών, η ακινησία κάθε πολιτικής ενέργειας, το δραματικό πολιτικό ΚΕΝΟ, γέμισαν και με τις ανάλογες «οργανωτικές λειτουργίες»: Την ανυπαρξία, δηλαδή, κάθε δημοκρατικής λειτουργίας και την υποκατάστασή τους με τον ακραίο Βοναπαρτισμό του Λουδοβίκου 14ου…


Ο Τσίπρας, ως νέος Βασιλιάς Ήλιος, υποκατέστησε τα ΠΑΝΤΑ: Τις Ιδέες, τις οργανωτικές λειτουργίες, το Συνέδριο, το κόμμα…


Ήταν μια πρόβα για να μας πει αύριο, αυτή η τσιπρική λουδοβίκια καρικατούρα, ότι «εγώ είμαι το κράτος», «εγώ είμαι η κοινωνία», «εγώ είμαι ο νέος Μεσσίας»…

Ο ναρκισσιστικός οίστρος αυτού του θλιβερού πολιτικού ΤΙΠΟΤΑ, αυτής της λουδοβίκιας γελοιογραφίας, ξεπερνάει σε δικτατορική αυθάδεια ακόμα και τους χουντικούς ή καθεστώτα τύπου Τσαουσέσκου…

Τα ποσοστά αποδοχής του βοναπαρτίσκου δεν τα συναντάμε ούτε στα δημοψηφίσματα της χούντας…

Κάθε παλιός
δικτατορίσκος ωχριά μπροστά στην αυθάδη έπαρση της τσιπρικής σταλινικής καρικατούρας…

Ακόμα και απόφαση του στημένου Συνεδρίου του ανέτρεψε ο «Βασιλιάς Ήλιος» των τοκογλύφων και του 4ου Ράιχ.


Διαβάστε το ανεπανάληπτο ιστορικό συμβάν:
http://www.press-gr.com/2016/10/blog-post_1029.html
Και εδώ:
http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/414840,Katalavate.html


Αυτή η περιφρονητική ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ
κάθε έννοιας δημοκρατικής και κομματικής λειτουργίας, αλλά και η περιφρονητική ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ των «μελών» του Συνεδρίου, αποδεικνύει με τον πλέον κατηγορηματικό και τελεσίδικο τρόπο, ότι οι σύνεδροι δεν έχουν καμία σχέση με Αριστερά, αλλά είναι «μέλη» κρατικοδίαιτης παρασιτίας, οικότροφοι της κυβερνητικής εξουσίας που τρέμουν να μην χάσουν τα παρασιτικά τους προνόμια…

Όλα αυτά τα εφιαλτικά, αν θέλουμε να ακριβολογούμε, συνθέτουν το νεοταξικό ΦΑΣΙΣΜΟ, το φασισμό του 4ου Ράιχ, ο οποίος επελαύνει με «αριστερό» προσωπείο…

Σχετικά κείμενα για το Συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ υπάρχουν και εδώ:
http://www.resaltomag.gr/forum/viewtopic.php?t=10349


Επιστροφή στην κορυφή
ΔΤ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 18, 2016 8:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Δυστυχώς για μας, εκτός από όλους αυτούς τους λυμεώνες, υπάρχουν και οι "φιλέλληνες" ευρωπαίοι και ΔΝΤ που συντηρούν αυτό το τσίρκο να παριστάνει το "πολιτικό σύστημα" με δανεικά που χρεώνουν στους... "τεμπέληδες Έλληνες".
Είναι εκπληκτικός ο κυνισμός και η υποκρισία όλων τους!
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες